Znasz korzyści z prowadzenia bloga prawniczego, ale brakuje Ci czasu.
Nie wiesz, jak pisać angażujące treści i chcesz, by ktoś Cię w tym wyręczył.
Nie znasz się na SEO i innych aspektach technicznych związanych z blogiem kancelarii.
Chcesz zbudować markę osobistą i dotrzeć do nowych klientów, ale nie wiesz, jak to zrobić
Twoje blogowanie jest nieregularne, a zależy Ci na systematyczności.
Szukasz kogoś, kto w prosty sposób przedstawi skomplikowane aspekty prawne czytelnikom bloga.
zwiększasz widoczność w Google
budujesz wizerunek eksperta
poprawiasz swoją wiarygodność
tworzysz zaangażowaną społeczność
Masz wiele możliwości na zwiększanie widoczności kancelarii i zyskanie większej liczby klientów. Możesz np. prowadzić profil na LinkedIn albo zainwestować w Google Ads. Jednak nie bez powodu content marketing dla prawników to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Dane mówią same za siebie:
tyle masz sekund, by przekonać użytkownika do zapoznania się z Twoją ofertą
klientów postrzega treść jako wyznacznik zaufania do firmy
tyle więcej leadów generuje content marketing w porównaniu do tradycyjnej reklamy
osób patrzy tylko na pierwszą stronę wyników wyszukiwania
Potrzebujesz kilku umiejętności:
🔵 Pisania zgodnie z zasadami SEO, by Twoje artykuły prawnicze na blog dało się znaleźć w Google.
🔵 Projektowania treści tak, by były interesujące dla czytelnika i by mógł łatwo znaleźć potrzebne informacje.
🔵 Projektowania treści tak, by były interesujące dla czytelnika i by mógł łatwo znaleźć potrzebne informacje.
Jeśli nie umiesz pisać w ten sposób masz dwie możliwości: opanować te umiejętności (mogę Ci w tym pomóc w ramach konsultacji online) i blogować na własną rękę. Albo zlecić prowadzenie bloga prawniczego osobie, która się w tym specjalizuje.
Brzmi dobrze – chcę zlecić Ci copywriting prawniczy!Dzięki wpisom zoptymalizowanym pod SEO, możesz zdobyć klientów na każdym etapie ich ścieżki zakupowej:
⚪ Robiących wstępne rozeznanie swojej sytuacji prawnej.
⚪ Szukających odpowiedniego prawnika.
⚪ Porównujących oferty kilku kancelarii, by wybrać tę najlepszą.
⚪ Tych, którym polecono Twoje usługi i którzy chcą sprawdzić, czy budzisz ich zaufanie.
Blog pozwala Ci dotrzeć do wszystkich tych osób i przekonać je do siebie – poprzez artykuły prawnicze i ciekawe case study.
Wszystko jasne, zamawiamZ wykształcenia prawniczką, zawodowo copywriterką prawniczą i specjalistką od marketingu prawniczego. To połączenie sprawia, że rozumiem przepisy, a jednocześnie umiem opowiadać o nich w prosty sposób.
Od 6 lat wspieram kancelarie w budowaniu rozpoznawalności w sieci i prowadzeniu skutecznych działań online. Przez 2 lata byłam też redaktorką w jednym z największych serwisów prawniczych w Polsce. Redagowałam artykuły dla prawników rozpoznawalnych w całym kraju, z drugiej strony opracowywałam również treści dla kancelarii dopiero stawiających pierwsze kroki w sieci.
Dowiedz się więcej🔵 Opracowuję artykuł na blog prawniczy na wybrany przez Ciebie temat lub pomagam Ci ustalić, o czym warto napisać.
🔵 Przy redagowaniu artykułu prawniczego wcielam się w rolę „tłumacza”. Przekładam skomplikowany język ustaw na treści zrozumiałe dla potencjalnych klientów.
🔵 Projektuję treść zgodnie z zasadami pisania do internetu – krótkie akapity, chwytliwe nagłówki i wstęp zachęcający do dalszego czytania.
🔵 Dbam o SEO na Twoim blogu prawniczym. Korzystam ze specjalistycznego narzędzia do pozycjonowania, dzięki czemu możesz łatwo weryfikować efekty moich działań.
🔵 Ułatwiam nawigację po stronie dzięki linkowaniu między artykułami lub między artykułami i usługami.
Nie lubię pustych zapewnień. I sądzę, że Ty też wolisz dowody niż piękne, okrągłe zdania. Dlatego nie musisz wierzyć mi na słowo. Zobacz efekty mojej pracy:
Mój wpis blogowy wyświetla się na pierwszym miejscu Google, ale też w ramach tzw. szybkiej odpowiedzi. Tłumaczę w nim zresztą największe zalety prowadzenia bloga prawniczego. Jeśli masz jakiekolwiek pytania w tym zakresie, tam znajdziesz odpowiedzi.
Przeczytaj artykuł
Artykuł opracowany dla jednego z moich klientów od ponad 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w Google (opublikowany został 31 października 2022, stan na 14 grudnia 2024).
Kolejny artykuł od ponad 2 lat znajdujący się na 1. pozycji (stan na 14 grudnia 2024 roku). Przy jego opracowywaniu przeprowadziłam rozmowy z pracownikami kancelarii, którzy znają proces likwidacji szkód pożarowych „od środka”. Dzięki temu wpis zawiera informacje, których nie da się po prostu wygooglać i tym samym jest wartościowy dla potencjalnych klientów.
Poprzednie 2 przykłady dotyczą strony internetowej z dużą liczbą artykułów i długą historią witryny. Dobre wyniki osiągam jednak także przy stosunkowo świeżych stronach. Na screenie widzisz przykład artykułu opracowanego na niedawno powstałą stronę mojego klienta. Artykuł jest na 3 miejscu w Google wyszukiwań organicznych (przy określaniu pozycji pomijamy artykuł oznaczony jako sponsorowany, bo w tym przypadku zapłacono za to, żeby znalazł się w tym miejscu).
Dobrze prowadzony blog wymaga opracowania całej struktury tematów i wzajemnych powiązań. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do potencjalnych klientów poprzez większość możliwych fraz powiązanych z tematem.
W tym przypadku opracowałam strategię contentową i tak rozplanowałam powiązania między poszczególnymi artykułami dotyczącymi tego samego obszaru działań kancelarii, że pod frazę w top5 wyświetlają się aż 2 jej podstrony. A to oczywiście przekłada się na większy ruch.
W takim razie skontaktuj się ze mną, powiedz, czego potrzebujesz i wznieśmy Twój blog prawniczy na wyższy poziom!
Zacznijmy współpracę!Znajdziesz tam mnóstwo praktycznej wiedzy z zakresu marketingu prawniczego